0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mnie zaskoczył
Cytat: kasencjaMnie zaskoczyłParafrazując..."młoda to zawsze zaskoczona"... Tak, jest w czym wybierać, dla mnie idealna "kompozycja" to...sorbet z miodem + róża + banan...Nie są złe, tak raz na dekadę można się skusić...
Planują ścieżki i tarasyRekreacja. W przyszłości z dobczyckiego zamku będzie można zejść na koronę zapory, przejść po niej i dalej ruszyć rowerem wokół jeziora.Biuro projektowe Ove Arup & Partners International Ltd Sp. z o.o, to firma, której gmina Dobczyce powierzy przygotowanie projektu zagospodarowania otoczenia Zbiornika Dobczyckiego na swoim terenie oraz opracowanie projektów technicznych elementów tego zagospodarowania. Umowę z podpisano w ubiegłym tygodniu. Koncepcja, którą biuro ma opracować będzie dotyczyć zagospodarowania terenu poniżej wzgórza starego miasta i zapory oraz zagospodarowania samego wzgórza. Ponadto projektanci mają przygotować dokumentację techniczną: parkingu przy ul. Podgórskiej, murów miejskich, ścieżki po starym mieście i Przedbroniu, oświetlenia, małej architektury oraz przejścia z zapory na wzgórze zamkowe.
Dolina Raby ma kusić plażami i kąpieliskamiDobczyce. Niebawem rozpoczną się prace nad projektem, który ma zamienić brzegi Raby w atrakcyjne miejsce do rekreacji i wypoczynku. Po raz pierwszy o projekcie zagospodarowania brzegów Raby od Dobczyc w kierunku Gdowa pisaliśmy dwa lata temu. Wtedy jeszcze był to plan uzależniony od tego, czy znajdą się pieniądze na jego realizację. Dziś już wiadomo, że są pewne, przynajmniej te na opracowanie dokumentacji projektowej.Park miejski w Dobczycach.Dobczyce zawarły w niej pomysły na m.in. kąpielisko (miałoby być wykorzystane wyrobisko w dawnej żwirowni), Ogród Doświadczeń, plażę miejską (na wysokości ogródków działkowych), park miejski z parkiem linowym (na przeciwnym do plaży brzegu Raby – w otoczeniu kempingu Dobek), osadę wikliniarską, teren do jazdy rowerami crossowymi i quadami oraz łowisko dla wędkarzy.
Park i plaża nad Rabą, ścieżki nad zalewemDobczyce. Projekty, które mają zmienić tereny wokół zalewu i nad Rabą w atrakcyjne i przyjazne turystom miejsca nabierają coraz bardziej wyraźnych kształtów.Część tego projektu nosi roboczą nazwę „Przystań wodna Dobczyce–Zarabie” i zakłada wstępnie, że na odcinku Raby leżącym na terenach gminy Dobczyce (od mostu w ciągu ul. Mostowej do granic z gminą Gdów) powstałyby m.in. park miejski, ścieżki rowerowe i parking. Wśród pomysłów są też np.: kąpielisko (w wyrobisku dawnej żwirowni), plaża (na wysokości ogródków działkowych) i parking pod estakadą w ciągu obwodnicy miasta.
Spotkanie konsultacyjne w sprawie zagospodarowania wzgórza Starego Miasta Do podstawowych elementów koncepcji wzgórza należą ustanowienie ciągu pieszego i rowerowego łączącego koronę zapory ze wzgórzem, rewitalizacja istniejących oraz nowe ciągi komunikacyjne, częściowa rekonstrukcja murów starego miasta wraz z nowymi elementami małej architektury.Obszar ulicy Podgórskiej stanowić będzie zrewitalizowaną przestrzeń dla mieszkańców i turystów. Umożliwi aktywne spędzanie wolnego czasu, organizację imprez plenerowych i obsługę ruchu turystycznego. W pierwszym etapie zrealizowany zostanie parking samochodowy.
Zamek w rozbudowie. Wszystko dla turystów.Dobczyce. Do jesieni powinny zostać przeprowadzone prace nad odbudową wschodniego skrzydła zamku, obok bramy wjazdowej. Nie będą one kolidowały ze zwiedzaniem zamku i nie zakłócą sezonu turystycznego, który wczoraj został oficjalnie rozpoczęty.Na inauguracji pogoda dopisała, a wraz z nią turyści. – Z roku na rok przychodzi coraz więcej ludzi. Rzeczywiście odczuwa się to, że coś tu się dzieje, że zamek i jego otoczenie żyją. Odbudowywane są mury obronne, baszta widokowa – mówi Krzysztof Pstruś, który już kilkunastu lat wciela się w rolę króla Kazimierza Wielkiego.
Dobczyce. Muzeum „pod chmurką” przeszło generalny remont. Teraz jest jeszcze bardziej atrakcyjnePrace w ramach projektu Skansenova dobiegły końca, a wczoraj można było wziąć udział w „tematycznym zwiedzaniu”. Była to pierwsza, ale nie ostatnia okazja, bo podobne mają być organizowane cyklicznie. Ci, którzy odwiedzili wczoraj skansen mogli zobaczyć efekty prac zrealizowanych tu od sierpnia 2017 roku (wtedy się one rozpoczęły) w ramach projektu Skansenova.
Zbiornik Dobczycki: rezerwuar wody pitnej i zbiornik retencyjny przede wszystkimPytanie o to, czy kiedyś mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać ze Zbiornika Dobczyckiego w celach rekreacyjnych, a nie tylko na niego patrzeć, jest zadawane regularnie od lat. Teraz do tematu wraca Stowarzyszenie „Porabie”.Zbiornik ma wiele funkcji, ale nie ma wśród nich funkcji rekreacyjnej. Jest za to zaopatrzenie w wodę aglomeracji krakowskiej. Z czterech ujęć wody z których ta korzysta, ujęcie w Dobczycach jest najmłodszym, ale największym i najważniejszym, wręcz o znaczeniu strategicznym.
a puki co
Wypięknieje otoczenie Zbiornika DobczyckiegoRozpoczyna jest realizacja kolejnego etapu realizacji projektu „Zagospodarowanie otoczenia Zbiornika Dobczyckiego”. Na wzgórzu zamkowym w Dobczycach zajdą znaczące zmiany, a dotyczyć będą m.in. murów miejskich.