Forum Dobczyce
Zaloguj się

Warsztaty: "Jak zostać rekinem finansowym?"

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Warsztaty: "Jak zostać rekinem finansowym?"
« dnia: Styczeń 15, 2013, 08:13:16 am »

 Finansowo –Edukacyjne Warsztaty Cashflow  – to szansa na to, by dzięki edukacji finansowej być silnym liderem, dobrym graczem i psychologiem zespołowym oraz doskonale zarządzać środkami finansowymi i aktywami firmy.  Menedżerowie, przedsiębiorcy, studenci uzupełnią  swoją wiedzę o zarządzaniu  przepływem pieniężnym jak  firmy tak i własnym, będą mogli efektywniej dobierać  pracowników, partnerów do swojego zespołu oraz lepiej poznają psychologie potencjalnego  klienta.
 Warsztaty mają być tak zorganizowane aby jego uczestnicy mogli jak w pracy tak i w prywatnym życiu wykorzystywać doświadczenie zdobyte w trakcie szkolenia.

 
Warsztaty zawierają następne kroki:
Wstęp
1. Dlaczego bank nie prosi Cię świadectwo szkolne
2. Dlaczego ciężka praca nie przynosi efektów
3. Co to są AKTYWA i PASYWA dla własnego finansowego budżetu
4. Czy grasz aby wygrać czy grasz aby nie przegrać
5. Różnica w zarządzaniu przepływem pieniężnym w wieku XX a XXI
6. Dobry dług a zły dług
7. Jak tworzyć pieniędzy bez pieniędzy
8. Dlaczego inwestowanie nie jest tak ryzykowne
9. Koncentracja a dywersyfikacja
10. Pora abyś skoncentrował się na sobie
Turnej CASHFLOW
3-gozinny program zawiera:
1. 5 min z życia przedsiębiorcy
2. Video materiał z udziałem Roberta Kiyosaki
3. Finansowo-edukacyjna Gra  planszowa Cashflow
4 .Analiza gry oraz wyniesienie wiedzy z lekcji.

 
1. Video materiał – filozofia  finansowej edukacji  Roberta Kiyosaki .
Robert Kiyosaki jest inwestorem, przedsiębiorcą, pracodawcą i nauczycielem, a jego poglądy na temat zarządzania pieniędzy są sprzeczne z powszechnie panującymi opiniami. Kiyosaki również jest autorem książki Bogaty ojciec, Biedny ojciec - światowego bestsellera, i najpopularniejszej na rynku pozycji o pieniądzach
Przetłumaczone na 50 języków i dostępne w 97 krajach książki z serii Bogaty ojciec sprzedały się w nakładzie ponad 26 milionów egzemplarzy a jego gra Cashflow z sukcesem jest wykorzystywana w niektórych szkołach oraz Wyższych Uczelniach Azji, Australii, Ameryce Południowej, Meksyku i Europie. W 2005 roku Robert Kiyosaki został przyjęty do Galerii Sław w Amazon.com jako jeden z 25 autorów, którzy sprzedali najwięcej produktów edukacji finansowej.


 

 
2. Gra Cashflow.
 
Gra ta uczy umiejętności finansowych i zarządzania poprzez zabawę, powtarzanie i akcję. CASHFLOW nie jest zabawką - jest czymś więcej niż tylko grą.  Postawi przed uczestnikami wyzwania i nauczy myśleć tak, jak myślą najlepsi liderzy świata. Za każdym razem, gdy uczestnicy będą w nią grali, będą nabywali większych umiejętności finansowych i wiedzy w zarządzaniu. Każda gra będzie inna. Na warsztatach będziemy rozwiązywać odmienne problemy finansowe i uczyć się różnych strategii finansowych oraz analizować własne błędy.. Uczestnicy zobaczą różnice pracy pojedynczej a pracy zespołowej. Gra także pokazuje cechy charakteru uczestników: czy można liczyć na uczestnika, czy oszukuje, czy jest odważny ,ambitny, lubi wyzwania czy wszystkiego się boi, jest uczciwym, silnym liderem czy „słabym ogniwem” w zespole. Wzrosną finansowe umiejętności i  pewność siebie uczestników.
Zdobycie umiejętności związanych z pieniędzmi może być bardzo cenne dla doskonałego funkcjonowania firmy na rynku tak i w życiu prywatnym uczestnika. Zaleta warsztatów CASHFLOW polega na tym, że nabywamy finansowej inteligencji i doświadczenia pod czas symulacyjnych zdarzeń w interaktywnym środowisku grając pieniędzmi należącymi do gry
. Wynosimy z gry 90% wiedzy opartej na działaniach,  którą uczestnicy zmogą wykorzystać w realnym życiu.  Dzięki Grze Cashflow  menedżerowie lub właściciele firm  mogą  odnaleźć dobrych pracowników do swojego zespołu. Gra  doskonale się nadaje do organizacji kwalifikacyjnych konkursów dla odbioru najlepszych pracowników dla firmy .
Finansowo-edukacyjna gra planszowa Roberta Kiyosaki została zaprojektowana tak, aby umożliwić poznanie tematyki związanej z rachunkowością , finansami, inwestycjami, nieruchomościami. Przy tym pracodawca lub jego pracownik  będzie lepiej rozumieć potrzeby klientów i będzie lepiej wiedział jak te potrzeby zaspokoić. Rozwinie w sobie cechy niezbędne żeby przyciągnąć więcej klientów do firmy .
 CASHFLOW również uczy podstaw inwestowania w akcje, biznes i nieruchomości, umieszczając gracza w interaktywnym środowisku pozwalającym na eksperymentowanie z własną strategią, uczy podejmować skuteczne decyzję, oraz lepiej poznać psychologię ludzką.
Ten interaktywny model jest  prosty, ale jednocześnie przynosi maksymalne efekty. Uczymy się nie poprzez czytanie czy słuchanie wykładu, ale poprzez symulację rzeczywistych zdarzeń, a więc bez ryzykowania wkładu firmowych lub własnych pieniędzy!  Gra CASHFLOW    pozwoli uczestnikom odnieść korzyści w prawdziwym świecie inwestycji, bez ryzyka i obaw, które zazwyczaj towarzyszą osobom podejmującym finansowe decyzję dotyczące rozwoju firmy  jak i rozwoju osobistego

Opanowanie warsztatów CASHFLOW do perfekcji sprawi, że podejmowane przez uczestników działania w prawdziwym świecie będą mniej ryzykowne i bardziej skuteczne.

 
3. Analiza gry oraz wyniesienie wiedzy z lekcji.
 
 
Jakie Korzyści  z  programu dla uczestników
 
  • Będzie lepiej rozumiał na czym polega przepływ pieniężny
  • Pozna różnego rodzaju strategie finansowe
  • Zwiększy finansową samodyscyplinę i wiarę w siebie
  • Nauczy się analizować własne błędy
  • Zdobędzie umiejętność odróżniania dobrych doradców od niekompetentnych
  • Rozwinie twórczy umysł i zmieni mentalność
  • Nauczy się zasad gry zespołowej
  • Nauczy się panować nad własnymi emocjami
  • Pozna różnorodne aspekty psychologii człowieka
  • Dowie się jakie cechy charakteru powinien posiadać silny lider.

 
 

 

olej lniany koszulki i kubki dla informatyka oraz programisty śmieszne i nietypowe kubki | dziwne, u mnie działa | śmieszne koszulki z napisami | meble angielskie stylowe | renowacja organ | dobry | zespół muzyczny | metaloplastyka | projektowanie stron internetowych